زمان خرید برنج  :  

 مهم ترین سوالاتی  که همواره  جهت خرید کلی و یا جزیی و مصرف خانواردر ارتباط با برنج و خرید آن مطرح می گردداین است که بهترین زمان برای خرید برنج چه زماني  است ؟ و به عبارت دیگر برای این که هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت بهترین خرید را داشته باشیم چه زمانی اقدام شود بهترمي باشد.

در پاسخ : محصولات کشاورزی اغلب فصلی اند  و دسترسی به آنها در زمان های برداشت آسان تر مي باشد. فصل برداشت نیز موقتی و گذراست .  اکثر محصولات کشاورزی قابلیت نگهداری طولانی مدت در شرایط معمولی و با امکانات خانواررا دارا نمي باشند و برای نگهداری طولانی مدت نیاز به امکانات صنعتی و گسترده و هزینه بر است بنابراین مصرف تازه آنها فقط در کوتاه مدت ممکن مي باشد وبه دلیل آنکه در طول سال  نیاز به نگهداری و مراقبت در سردخانه ها و با امکانات مناسب دارد  و لذا چنانچه ما  نمی توانیم این محصولات را نگهداری نماييم مجبوریم که فقط در مواقعی که قصد مصرف داریم و به اندازه لزوم خرید نماييم  وبه ناچارباید قیمت زیادی نیز برای تهیه آن باید پرداخت نماييم

برنج نیز یکی از محصولات کشاورزی مي باشد که به صورت فصلی برداشت می شود از مهم ترین ویژگی های برجسته برنج این مي باشد که قابلیت نگهداری و ماندگاری آن در شرایط معمولی و بدون نیاز به هیچ گونه امکاناتی برای  نگهداری بالاست . و جالب تر این که در بین کشاورزان و بومیان  یک نکته ای جا افتاده است که برنج اگریک مدتی بعد از برداشت بماند ” برکت “ آن بیشتر می گردد.

یعنی کشاورزان به تجربه دریافتند که وقتی برنج جدید حدود یکی دو ماه از زمان برداشت آن که بگذرد بهترین پخت را مي دهدو میزان قد کشیدگی و افزایش حجم آن – در اصطلاح عامه برکت آن – افزایش پیدا می نمايد.نکته دیگری نیز در بین کشاورزان به صورت ضرب المثل در باره نگهداری برنج وجود دارد که می گوید : ” برنج  کهنه نباید برنج نو و تازه را ببیند!” یعنی کشاورزان می دانند که نباید مدت زمان نگهداری برنج از یکسال بیشتر گردد . به عبارتی باید به اندازه ای برنج را براي مصارف خانگی  خودشان تنظیم نمايند که قبل از برداشت مجدد و برنج جدید ، برنج قدیمی یا در اصطلاح کهنه و نگهداری شده سال قبل تمام گردد چون با تجربه دریافتند که نگهداری بیشتر از یکسال می تواند باعث ایجاد شپشک در برنج و تغییر کیفیت  آن گردد..

 برنج براحتی قابلیت ماندگاری سالیانه را دارد  بهتر است که نیاز خانوار خود را در طول سال محاسبه نموده و در همان فصل برداشت خرید را انجام دهيد.  شما می توانید از طریق  فرم درون سايت  برای خرید و فروش و مشاوره در امر برنج با ما در ارتباط باشید  برنج ارتا رحيمي

 زمان خرید برنج

♦ شماره موبایل

09115230210

09114250210

لطفا برای سفارش تماس گرفته یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

ثبت سفارش

برنج ایرانی    /   برنج شمال   /  برنج فجر    /   برنج طارم سنگی محلی  / برنج فجر   / برنج طارم فریدونکنار