خواص دارویی برنج

خواص دارویی برنج | خرید برنج : برنج یکی از مواد غذایی پر مصرف در ایران است و طرفدار بسیار زیادی دارد. برنج ایرانی تفاوت بسیار زادی با برنج خارجی دارند. این محصول غذایی در مناطق گرم با آب فراوان تولید می شود.البته امروزه برنج در شهرهای بسیار زیادی کاشت می شود . برنج ها از لحاظ ظاهری به دو دسته دانه بلند و باریک و دسته بعدی دانه گرد و ریز می باشد.

خواص دارویی برنج

برنج یکی از عوامل ضد تومور می باشد : برنج رشد سرطان را به تاخیر می اندازد. سبوس برنج برای کاهش خطر ابتلا ء به سرطان معده تاثیر دارد .اشخاصی که رژیم غذایی روزانه آنها بیشتر از برنج همراه حبوبات و ذرت شیرین است کمترین نرخ ابتلابه بیماری سرطان کولون و پستان و پروستات را دارند.

علاج اسهال با برنج : از ایام گذشته جوشانده برنج با نمک و کته برنج با ماست یکی از درمان های اسهال بوده است. با خوردن این ماده غذایی درمان اسهال تسکین می باید و همچنین کمبود آب بدن جبران می شود.

خواص دارویی برنج

درمان سنگ کلیه با سبوس برنج : خوردن سبوس رنج دو بار در روز یکی از راه های درمان سنگ کلیه می باشد که اصلاحا سبوس برنج را داروی ضد سنگ می نامند. معمولا نشانۀ آغازتشکیل سنگ کلیه از نوع کلسیم ،وجود مقدار زیاد غیر عادی کلسیم در ادرار می باشد. این حالت را به اصطلاح فنی پزشکی ها یپر کلسیوریا گویند.

خواص دارویی برنج

خواص دیگر درمانی برنج

برنج قهو ه اي خاصيت ضد التهاب عصبي را درد .

خوردن برنج تحريكات معده و روده را كم مي كند .

از جوانه برنج نوعي مالت تهيه مي شود كه بعنوان مقوي معده بكار مي رود .

اگر برنج را در آب بپزيد آب درمان كننده اسهال و اسهال خوني است .آب برنج را مي توان به اطفال شيرخوار نيز داد .

براي شست و شوي زخم ها از آب برنج استفاده كنيد .

آب برنج را مي توان براي درمان ورم هاي روده اي و استفراغهاي خوني بكار برد .

دم كرده ريشه و ساقه هاي زير زميني برنج براي زياد شدن ترشحات ادرار مصرف مي شود .

براي درمان تب ، بدن و سر را با در برنج كمپرس كنيد .

برنج خواب آور است .

برنج تشنگي را برطرف مي كند .

برنج آرتا رحیمی

ارائه انواع برنج مرغوب ایرانی با بهترین کیفیت : انواع برنج طارم سنگی محلی | برنج دم سیاه | برنج فجر | برنج شیرودی | برنج ندا |نحوه صحیح پخت برنج|  اطلاعاتی در مورد برنج و…

لطفا برای سفارش تماس گرفته یا فرم زیر را تکمیل نمایید :

ثبت سفارش