برنج و دیابتی ها

 برنج و دیابتی ها

از آنجایی که افزایش جزئی در میزان گلوکز می‌تواند در وضعیت افراد دیابتی اختلال ایجاد نماید، توصیه می‌شود که این افراد مصرف غذاهای نشاسته‌دار مانند برنج را کم نمایند. در چنین مواردی، بهترین کار جایگزین کردن این غذاها با غذاهایی است که حاوی کربوهیدرات‌های پیچیده مانند غلات کامل، راگی، ذرت خوشه‌ای و جو صحرایی هستند. به منظور کنترل گلوکز خون بهتر است به این نکات توجه نمایید.

-اگر نمی‌توانید در خوردن برنج جلوی خود را بگیرید، بهتر است به جای برنج سفید از برنج قهوه‌ای استفاده نمایید که سرشار از فیبر بوده و منجر به انتشار کُند گلوکز در جریان خون می‌شود و در کنترل دیابت به شما کمک می نماید.
-حجم برنجی را که می‌خورید کنترل نموده  و سعی کنید در وعده‌های غذایی‌تان از سبزیجات تازه همراه با پنیر کم چرب و حبوبات استفاده نمایید. علتش آن است که افزودن سبزیجات به وعده‌های غذایی نه تنها به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید گلوکز خون‌ تان را کنترل نمایید بلکه میزان کلی قند بدن را هم کم می‌کند.

-از این مسئله مطمئن شوید که میزان مصرف برنج را کم نمودهو میزان مصرف سالاد و سبزیجات را در غذاهایتان افزایش داده‌اید در نتیجه خیلی زود گرسنه نخواهید شد.

 برنج و دیابتی ها

   برنج  / برنج شمال  /   برنج ایرانی    /    برنج طلایی    /   خرید برنج ایرانی   /    خرید برنج دم سیاه